Psycholog Wilanów, Ursynów, Mokotów, Praga Południe

Poznaj naszych polecanych specjalistów:

ewa kopstyńska psycholog wilanów

Ewa Kopystyńska

Psycholog, psycholog dziecięcy
magda leszek psycholog ursynów

Magda Leszek

Psycholog kliniczny, terapeuta CFT i TCR
andrzej płuciennik psycholog mokotów

Andrzej Płuciennik

Psycholog, Tearpeuta
Aleksandra Zboina-Domowicz psycholog praga południe

Aleksandra Zboina-Domowicz

Psycholog, Terapeuta
anna glinka polecany psycholog warszawa ursynów

Anna Glinka

Psycholog

Kim jest Psycholog?

Psycholog to osoba, która skończyła teoretyczne pięcioletnie studia magisterskie i otrzymała dyplom psychologa. Może on pracować w różnych dziedzinach psychologii np. psychologii reklamy, psychologii społecznej czy psychologii pracy. Jeśli zajmuje się wsparciem osób chorych czy potrzebujących pomocy w zakresie jego kompetencji znajduje się przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, poradnictwo w zakresie codziennych trudności, pomoc w przypadku nieradzenia sobie z emocjami, przeprowadzanie testów psychologicznych, wydawania zaświadczeń psychologicznych. Psycholog nie jest uprawniony do wypisywania recept. Nie jest też uprawniony do prowadzenia psychoterapii bez ukończenia 4 letniej szkoły psychoterapii w dowolnie wybranym przez siebie nurcie.

Kim jest psycholog kliniczny?

Psycholog kliniczny, ukończył pięcioletnie studia magisterskie na wydziale psychologii z dodatkowym modułem specjalizacyjnym z psychologii klinicznej i uzyskał taki tytuł na dyplomie lub po ukończeniu studiów magisterskich z psychologii ukończył dodatkowo studia podyplomowe z psychologii klinicznej. Psycholog kliniczny łączy świat psychologii z medycyną. Można więc go spotkać zarówno na oddziałach szpitalnych, ale także prowadzącego terapię poza nimi. Jego zainteresowania związane są z przyczyną zaburzeń i chorób psychicznych, mechanizmami ich powstawania i podtrzymywania.

Zajmuje się:

  • diagnozą i terapią zaburzeń psychicznych,
  • psychosomatycznych,
  • zaburzeń przystosowania 
  • zaburzeń osobowości
  • czy uzależnień.
  • udziela wsparcia psychologicznego,
  • prowadzi rehabilitację psychologiczną na oddziałach szpitalnych,
  • współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji.

 

Psycholog kliniczny nieustająco poszerza nie tylko wiedzę kliniczną, ale także nieustająco aktualizuje wiedzę psychologiczną i psychoterapeutyczną.

Kiedy udać się na wizytę do specjalisty?

Do psychologa można się udać w każdej chwili, gdy pojawi się potrzeba przedyskutowania problemami, jakie pojawiają się w codziennym funkcjonowaniu, podzielenia się trudnymi przeżyciami, czy znalezienie odpowiedzi na pytania, które zdają się być kluczowe dla rozwiązania bieżących konfliktów psychicznych.

Wizyta u specjalisty może okazać się pomocna w radzeniu sobie ze złością, agresją, a także z zaburzeniami odżywiania czy problemami ze snem. Nie zwlekaj też z konsultacją, gdy życie utraciło dla ciebie sens lub gdy straciłeś bliską ci osobę.

Psycholog może stanowić również wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich, trudnych relacji rodzinnych lub pomóc, gdy obowiązki i stres tak cię przytłoczył, że nie masz siły zmagać się z nimi dalej.

Wskazaniem do konsultacji są trudności w doświadczaniu emocji, zaburzenia lękowe, apatia, depresja, brak motywacji do działania, ataki paniki czy lęk społeczny. Zaś gdy pojawią się myśli rezygnacyjne i samobójcze wizyta w poradni jest konieczna.

Pamiętaj, że do psychologa możesz się zgłosić zawsze, gdy masz taka potrzebę.  Niekoniecznie w chwili, gdy jesteś w kryzysie psychicznym, ale także wtedy, gdy chcesz się rozwijać, lepiej siebie poznać czy przezwyciężyć bloki, które przeszkadzają ci w osiągnięciu satysfakcjonującego życia.

Poradnia psychologiczna 7 Góra

Stres to stan, który od czasu do czasu odczuwa każdy z nas. Ta fizjologiczna reakcja naszego organizmu ma za zadanie uchronić nas przed niebezpieczeństwem bezpośrednio zagrażającym naszemu życiu jakim jest atak drapieżnika lub innego agresora. Takie sytuacje zdarzają się we współczesnym świecie rzadko. Ale to nie oznacza, że nie odczuwamy stresu. Powodują go zmagania dnia codziennego, takie jak kłótnia z kimś bliskim, przeładowanie informacjami, zmęczenie pracą, niepowodzenia w życiu osobistym. Mimo, że sytuacje te trudno porównać do bezpośredniego zagrożenia życia, nasz organizm właśnie tak je traktuje.
W rezultacie nieustannie odczuwamy napięcie i stres, podobny do tego jakbyśmy byli poddawani nieustannym fizycznym atakom. Taki przewlekły stres może zaburzyć niemal każdy proces w naszym organizmie i w rezultacie doprowadzić nie tylko do problemów ze zdrowiem psychicznym takich jak depresja czy zaburzenia lękowe, ale także do wielu chorób. Należą do nich problemy w układzie pokarmowym, bóle głowy, nadmiernego napięcia mięśniowego, bólu, chorób serca, udarów, problemów z ciśnieniem i wielu innych.

Przewlekły stres leży także u podłoża chorób autoimmunologicznych, problemów z wagą, Przyczynia się znacznego pogorszenia snu, kłopotów z pamięcią i koncentracją. Znacząco więc wpływa na pogorszenie jakości życia.

Skuteczne radzenie sobie z czynnikami stresogennymi w naszym życiu to podstawa odzyskania równowagi psychofizycznej leżącej u podstaw zdrowia. Ważne by robić to we właściwy sposób.

W naszej poradni zajmujemy się wsparciem naszych pacjentów w zrozumieniu przyczyn stresu, pomagamy w nauce skutecznych i zdrowych sposobów radzenia sobie z nim, zapewniamy konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne. A  zespół naszych specjalistów zapewnia komplementarną opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

psychoterapeuta Wilanów, Ursynów, Mokotów, Praga Południe

Kim jest Psychoterapeuta?

Choć w Polsce psychoterapeuta nie jest zobowiązany do uzyskania dyplom psychologa, to jednak skończenie pięcioletnich studiów psychologicznych daje solidne podstawy teoretyczne do późniejszej pracy terapeutycznej. Terapeuta by pracować długofalowo z pacjentem powinien skończyć także szkołę psychoterapii, w której się specjalizuje, a także nieustannie kształcić się podyplomowo, by na bieżąco korzystać z dynamicznie rozwijającej się wiedzy w dziedzinie psychologii klinicznej.  

Jak wygląda wizyta u psychologa?

Wizyta zwykle polega na rozmowie. Psycholog rozpoczyna pracę od zebrania wywiadu tj. w przyjaznej atmosferze stara się poznać problem z jakim zgłasza się klient, okoliczności w jakich się znajduje, w tym pyta o kondycję zdrowotną. Liczy się dla niego zawsze perspektywa osoby, z którą rozmawia, gdyż to jak ona postrzega swoją sytuację, trudności, z którymi się zmaga jest kluczowym aspektem w trakcie kolejnych spotkań. Zebranie wywiadu zwykle trwa od 1-3 wizyt, gdyż zdarza się, że jedna wizyta nie wystarczy by klient miał szansę opowiedzieć o tym co dla niego trudne. Następnie psycholog wraz z klientem ustalają dalsze kroki uwzględniając naturę trudności i oczekiwania klienta. Czasem będą to dodatkowe wizyty psychologiczne mające na celu odnalezienie przyczyny problemu, czasem pomocna może się okazać psychoterapia, która pozwoli uporać się z tą przyczyną, a niekiedy istotna będzie dodatkowa konsultacja u innego specjalisty np. lekarza.

Wizyta zwykle trwa 50 minut.

Zapraszamy na do nowej placówki na Ursynowie. Lekarze specjaliści.
Terapia Stresu
ul.Braci Wagów 20 lok U3
+48 606 804 275