Wsparcie psychologiczne

W życiu każdego z nas nie brakuje sytuacji, w których możemy poczuć się zagubieni, rozczarowani czy bezradni. Szczególnie ostatnie dwa lata trwającej pandemii w istotnym stopniu wpłynęły na nasze życie – i nie można powiedzieć, aby były to zmiany pozytywne. Dlatego coraz więcej osób potrzebuje pomocy, jaką może przynieść i wsparcie psychologiczne. Na czym ono polega? Na jaką pomoc możesz liczyć w naszej klinice?

Wsparcie psychologiczne Warszawa – czym jest i kiedy potrzebne?

Wsparcie psychologiczne zazwyczaj jest krótkotrwałą formą pomocy, adresowaną do osób dorosłych, jak i dzieci. Ta forma pomocy skierowana jest do osób, które nie cierpią na skutek zaburzeń psychicznych, ale czują się przeciążone na skutek stresu, trudnej sytuacji życiowej czy jakichś wydarzeń jednorazowych. Osoby cierpiące na jakąś formę zaburzeń emocjonalnych powinny raczej skorzystać z psychoterapii, ale niekiedy wsparcie psychologiczne Warszawa okazuje się odpowiednim rozwiązaniem tymczasowym, jeśli z jakichś powodów jeszcze nie mogą skorzystać z tego rodzaju terapii.

Jak przebiega wsparcie psychologiczne Warszawa?

Wsparcie psychologiczne daje Ci okazję do wyrażenia swoich uczuć, prowokowanych przez sytuację, z którą się musisz zmagać. Pozwoli Ci to lepiej określić swoje potrzeby, a także obniżyć poziom stresu i samodzielnie poszukać sposobu na radzenie sobie z wyzwaniami. Obecny specjalista nie będzie się starał zmieniać Twoich mechanizmów psychicznych ani rozwiązywać Twoich problemów – jedynie będzie Ci towarzyszył, a poprzez pytania pomoże w lepszym wykorzystaniu własnych zasobów, pozwalających Ci na poradzenie sobie z problemem.

Kryzys emocjonalny Sadyba, Ursynów, Mokotów, Wilanów, Praga Południe

W zależności od zakresu pomocy, jakiego potrzebujesz, odpowiedni specjalista może dopasować wykorzystywane metody, aby pomóc Ci znaleźć w sobie siłę do poradzenia sobie ze stojącymi przed Tobą wyzwaniami. Wsparcie psychologiczne można uznać również za profilaktykę zdrowia psychicznego, pomagającą zapobiegać poważniejszym problemom, będących pokłosiem nierozwiązanych latami problemów i stresów.

Zapraszamy na do nowej placówki na Ursynowie. Lekarze specjaliści.
Terapia Stresu
ul.Braci Wagów 20 lok U3
+48 606 804 275