Uzależnienia i współuzależnienia

W 7 Góra Psyche Warszawa Sadyba Mokotów Ursynów Wilanów terapia uzależnień pomaga pacjentom uporać się z uzależnieniem od m.in. alkoholu, hazardu czy narkotyków. Terapia uzależnień to bardzo ważna forma terapii zwłaszcza we współczesnych czasach, gdzie dostęp do substancji psychoaktywnych i technologii stwarza ryzyko pojawienia się wielu różnych uzależnień. Należy pamiętać, że uzależnienia są problemem zarówno dla uzależnionego, jak i całego jego otoczenia, dlatego wyróżniamy również terapię dla współuzależnionych.

W naszej klinice osoby potrzebujące uzyskają odpowiednią pomoc – realizowaną poprzez terapie indywidualne lub jako grupowa terapia uzależnień. Obie te formy mają swoje zastosowania i przynoszą korzyści osobom walczącym z uzależnieniami. Dopasowujemy metody terapeutyczne do potrzeb i charakteru każdej z trafiających do nas osób.

Uzależnienie jednego z członków rodziny ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całej rodziny, na kształt relacji partnerskiej i na stan psychiczny i fizyczny wszystkich członków rodziny. Nadmierne picie alkoholu, branie narkotyków, uprawianie hazardu i inne niebezpieczne zachowania powodują, że wszyscy członkowie rodziny żyją w stresie, napięciu i ciągłym poczuciu zagrożenia.

Uzależnienie od leków to mocno złożona choroba ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej spotykanym uzależnieniem jest nałóg wynikający z przyjmowania leków nasennych i uspakajających. Rzadziej występuje uzależnienie od leków opioidowych, które w medycynie wykorzystuje się w celu uśmierzania bólu.

Uzależnienia behawioralne, inaczej nazywane uzależnieniami od zachowań, to różnego rodzaju nałogi związane z wykonywaniem konkretnych czynności, możemy do nich zaliczyć np. uzależnienia od gier komputerowych, od urządzeń mobilnych czy od seksu. Uzależnienia behawioralne towarzyszą ludzkości niemal od zawsze, jednak wraz z rozwojem technologii i konsumpcyjnym stylem życia w ostatnich latach obserwujemy coraz większy odsetek ludzi borykających się z tą chorobą.

Narkomania to uzależnienie od narkotyków, a konkretnie zawartych w nich substancji chemicznych, które wpływają na czynność mózgu. Uzależnienie od narkotyków to bardzo poważna, a zarazem równie podstępna choroba, która prowadzi do wyniszczenia całego organizmu. Narkomania wpływa równie negatywnie na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, niszcząc w konsekwencji relacje międzyludzkie.

Uzależnienie od hazardu jest szczególnie niebezpieczne. Choroba ta postępuje stopniowo, a mechanizmy uzależnienia przypominają uzależnienie od alkoholu. Wyróżnić można kilka wariantów uzależnienia od gier hazardowych, np. uzależnienie od gry w ruletkę, w pokera, na automatach, a nawet od zakładów bukmacherskich.

Uzależnienie od alkoholu to bardzo powszechny problem, który dotyka tysiące osób w naszym kraju. Z uzależnieniem od alkoholu zmagają się kobiety i mężczyzni w każdym wieku i ze wszystkich warstw społecznych. Alkoholizm to zespół uzależnień, który nie patrzy na pochodzenie, wykształcenie czy zajmowaną pozycję zawodową.

Uzależnienia wymagają podjęcia odpowiedniej terapii. Co istotne, nie może ona być uzależniona od woli osoby uzależnionej do podjęcia własnego leczenia. Terapia uzależnień Warszawa zapewnia wsparcie i pomaga zrozumieć niekorzystne mechanizmy jakie kierują osobą współuzależnioną. Dzięki odpowiedniej terapii możliwe jest wprowadzeniu zdrowych sposobów funkcjonowania. Umów się na konsultację ze specjalistą 7 Góra Psyche i odzyskaj radość życia.

 

Zapraszamy na do nowej placówki na Ursynowie. Lekarze specjaliści.
Terapia Stresu
ul.Braci Wagów 20 lok U3
+48 606 804 275