Psycholog dzięciecy

W ostatnich latach zauważalnie rośnie liczba problemów emocjonalnych wśród dzieci i młodzieży. Niemałą rolę w tym miała oczywiście pandemia COVID-19, która wywróciła nasze życie do góry nogami, nie oszczędzając również najmłodszych. Skomplikowaniu ulegają również relacje z rodzicami, co powoduje ich skonsternowanie i zakłopotanie, nie mogąc dotrzeć do swoich dzieci i im pomóc. Często najlepszym wyjściem okazuje się psycholog dziecięcy Warszawa, który pomoże w dotarciu do przyczyn stojących za zmienionym zachowaniem dziecka i pomóc w podjęciu odpowiednich działań.

psycholog dziecięcy sadyba, ursynów, wilanów, mokotów, praga południe

Psycholog dziecięcy Wilanów Sadyba Ursynów Mokotów Warszawa

Z pomocy psychologa dziecięcego wato skorzystać, gdy zauważasz, że Twoje dziecko ma trudności z nauką, koncentracją czy opanowywaniem materiału (szczególnie jeśli zmiana jest dość gwałtowna, a dziecko wcześniej nie miało problemów). Również zaburzenia zachowania, skłonności do buntu czy trudności w nawiązywaniu relacji społecznych prowadzące nawet do alienacji społecznej, powinny skłonić rodziców do skonsultowania się z psychologiem. Wszelkie formy agresji i autoagresji, konflikty z rówieśnikami, członkami rodziny czy uwagi docierające ze strony nauczycieli, a także niedostosowanie do zasad społecznych wskazują, że z dzieckiem może dziać się coś niedobrego. Dzieci i młodzież coraz częściej dotknięte są uzależnieniami – od internetu, mediów społecznościowych, gier elektronicznych, pornografii czy środków psychoaktywnych – zawsze wówczas warto skorzystać z pomocy, jaką może udzielić psycholog dziecięcy Warszawa, by wspólnie ustalić plan wychodzenia z nałogu. Również rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby czy nowy partner rodzica mogą okazać się bardzo trudnym przeżyciem dla młodej osoby, wyzwalającym negatywne emocje

Jeśli zauważasz którąś z powyższych cech u swojego dziecka, to skontaktuj się z nami – w 7 Góra Psyche Warszawa Ursynów, Wilanów, Sadyba wspólnie wybierzemy najlepszy sposób pomocy i udzielimy Ci porad co do tego, jak Ty możesz pomóc. Szybkie udzielenie pomocy młodej osobie pomoże uchronić ją przed poważniejszymi konsekwencjami, jakie potencjalnie może przynieść jego stan emocjonalny.

Zapraszamy na do nowej placówki na Ursynowie. Lekarze specjaliści.
Terapia Stresu
ul.Braci Wagów 20 lok U3
+48 606 804 275