Leczenie depresji

Depresja to choroba o bardzo złożonym znaczeniu medycznym i wielu podtypach. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia depresja zaliczana jest do jednej z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, które mogą powodować przedwczesną śmierć.

Etiologia depresji nadal pozostaje nie do końca rozpoznana. Mimo, że nie jest to nowa choroba, a aktualnie uznawana jest wręcz za jeden z symboli współczesnych czasów, to nadal zbyt często bywa bagatelizowana. Na szczęście z dnia na dzień ta sytuacja się zmienia. Coraz większa świadomość w społeczeństwie i coraz lepsze metody pracy pozwalają skutecznie stawiać czoła depresji. 

Badania nad depresją jasno wykazały, że w przypadku depresji duże znaczenie maja predyspozycje genetyczne – choroba ta może być dziedziczna i mogą na nią zapadać osoby o określonych czynnikach osobowościowych. Jednak nie tylko genetyka może być przyczyną depresji. Za obniżenie nastroju może odpowiadać też zaburzona praca komórek nerwowych, dlatego warto być świadomym, że choroba ta może dotknąć każdego.

Leczenie depresji – dla kogo jest przeznaczone?

Depresja to poważna choroba, która wymaga odpowiedniej i szybkiej terapii. Nie odkładaj swojego zdrowia na później, umów się na konsultację z naszym terapeutą i daj sobie pomóc. Co powinno Cię zaniepokoić?

depresja sadyba, wilanów, mokotów, ursynów, praga południe

Depresja to choroba, którą trzeba leczyć i którą można pokonać. Im wcześniej pacjent zdecyduje się na wizytę u specjalisty, tym lepiej. Leczenie depresji Warszawa, w Centrum 7 Góra Psyche Sadyba Wilanów Ursynów Mokotów Konstancin Wawer na pewno odpowie na wszystkie potrzeby. Zespół 7 Góra Psyche tworzą specjaliści, którzy regularnie wzbogacają swoją wiedzę i podnoszą swoje kompetencje. Dzięki temu w tak skuteczny sposób potrafią na co dzień pomagać pacjentom. Jeśli zmagasz się z depresją, nie zwlekaj. Umów się na wizytę do jednego z naszych terapeutów i pozwól sobie pomóc.

 

Objawy depresji:

  • utrata radości z życia,
  • brak odczuwania przyjemności z rzeczy, które wcześniej przynosiły nam radość, 
  • odczuwanie smutku i pustki, 
  • drażliwość i brak kontroli nad własnymi emocjami, 
  • zaburzenia snu,
  • stany lękowe,
  • ograniczenie aktywności życiowej – brak siły do wykonania podstawowych czynności, jak wstanie z łóżka, ubranie się itp.
  • utrata poczucia własnej wartości i obniżona samoocena, 
  • poczucie bezsensu życia, beznadziejności i rezygnacji,
  • utrata apetytu.

Depresji często towarzyszą też objawy somatyczne, takie jak ucisk w żołądku, ból brzucha, bóle głowy i stawów, kołatanie serca, suchość w gardle czy spadek libido. Często więc chorzy szukają pomocy u przeróżnych lekarzy specjalistów, którzy po wykonaniu wielu badań nie są w stanie zdiagnozować żadnej choroby. W takiej sytuacji należy udać się na konsultację psychologiczną.